fbpx

Zbiórki

Zbierać można wiele rzeczy. Niektórzy kolekcjonują znaczki, pocztówki, książki, suszone kwiaty czy paragony. Inni wolą ozdabiać swój dom w sposób naturalny, dlatego kolekcjonują różne egzotyczne gatunki roślin. Zbierać można dosłownie wszystko w zależności od upodobań i potrzeb. Jednym z najciekawszych typów zbierania jest kolekcjonowanie wspomnień. Co zrobić jednak kiedy planów jest dużo, a pieniędzy brak? Wyobraź sobie, że wchodzisz na stronę tanich linii lotniczych i widzisz bilety do Tajlandii w bardzo korzystnej cenie. Tajlandia od zawsze była Twoim największym marzeniem, jednak koszty podróży przerastały Twój budżet. Zastanawiasz się przez chwilę nad kupnem, następnie sprawdzasz stan konta i już wiesz, że Tajlandie możesz zobaczyć jedynie na zdjęciach.

pomagamy ludziom organizując zbiórki internetowe na ich cel

Jak zorganizować zbiórkę ?

Wszelkie próby zbiórki odpowiedniej kwoty pieniędzy kończą się niepowodzeniem. Zawsze brakuje tych kilku złotych na zrealizowanie planów. Jednak mimo to nie rezygnujesz. Od teraz Twoim głównym celem będzie zorganizowanie zbiórki pieniędzy! Organizujesz wyprzedaż garażową. Pozbywasz się zbędnych ubrań na grupach i stronach sprzedażowych. Kosisz trawę, malujesz płoty i wyprowadzasz psa starszej sąsiadki, a mimo to  Twój budżet wciąż nie jest zadowalający. Zbiórki mają to do siebie,że czasami bywają problematyczne. Zdobycie pieniędzy często łączy się z wyrzeczeniami i włożeniem w to bardzo ciężkiej pracy. Jednak zbiórki mogą mieć bardzo różny charakter. Mogą być również prowadzone w różnych miejscach, w sklepach, na festynach, internetowo, telefonicznie. Każda z nich ma swoje wady i zalety, ale na pewno warto skorzystać z wszystkich opcji.

Zbiórka pieniędzy

zbiórka pieniędzy

Każdy z nas w dzieciństwie miał swoją skarbonkę. Czasami przybierała ona formę różowej świnki z uśmiechniętą mordką, a innym razem formę zwyczajnego słoika po ogórkach z dziurą w wieczku. Wtedy zbiórka pieniędzy na swoje zachcianki była czymś niezwykłym! Każdy grosz znaleziony na podłodze w przedpokoju czy większe sumy otrzymane od babci z okazji urodzin  wrzucone do skarbonki oznaczał szybsze osiągnięcie celu i wycieczkę do sklepu z zabawkami. Sposoby na zapełnianie skarbonki były bardzo różne, czasami sprzedawano lemoniadę jak w starych kreskówkach, a innym razem myto szyby samochodów. Z biegiem czasu skarbonkę zastąpiło konto w banku, gdzie skrupulatnie odkładane pieniądze z wypłaty w przyszłości miały służyć nam jako zabezpieczenie lub fundusz przeznaczony na spełnienie marzeń. Kto z nas nie miał odłożonych chociaż drobnych oszczędności?

Zbiórka pieniędzy ma to do siebie, że jest procesem długotrwałym. Potrzeba czasu, aby zebrać konkretną sumę pieniędzy, a co za tym idzie dla mniej cierpliwych przebiega ona w sposób mozolny. Nie wszyscy potrafimy czekać w spokoju. Na szczęście nowe technologie przychodzą nam z pomocą. Obecnie zbiórka pieniędzy nie musi być wyprzedażą garażową. Teraz, gdy internet stał się częścią naszego życia możemy organizować zbiórki w sieci!

Zbiórki internetowe

Pamiętasz jak lata temu w każdym sklepie dostępna była miejscowa gazeta z ogłoszeniami? Wycieczka do redakcji w celu zamieszczenia wiadomości była wielkim wyzwaniem dla ogłaszającego. Ludzie informowali w gazetach o ofertach pracy, meblach na sprzedaż czy potrzebie zebrania pieniędzy. Liczne stosy gazet zalegały później na fryzjerskim stoliku, otwierane jedynie przelotnie w chwili oczekiwania na zabieg. W domach czytane były do porannej kawy i śniadania by później przejść w ręce kolejnego domownika. Po rewolucji technologicznej analogowe formy ogłoszeń, jak gazeta, stopniowo zostały wyparte przez internet. Wraz z postępem sposób na zdobywanie pieniędzy stał się znacznie prostszy, gdyż wymyślono- zbiórki internetowe! Codziennie rano przeglądasz nowinki na mediach społecznościowych, widzisz znanych podróżników, którzy zaczynali od zera i myślisz, jak im się udało.

Zbiórki internetowe

Rozpocznij swoją zbiórkę internetową

Okazuje się, że recepta na sukces jest teraz na wyciągnięcie ręki dla każdego z nas. Z pomocą przychodzą zbiórki internetowe, które umożliwiają nam zrealizowanie planów, spełnienie marzeń czy uzbieranie kwoty kosztownej operacji. Nie musisz już zamieszczać ogłoszeń w gazetach, nie musisz sprzedawać gitary ojca! Zobacz jak działają zbiórki internetowe. Podziel się w internecie swoją historią, pokaż co chcesz osiągnąć i w jaki sposób, a następnie stwórz własną zbiórkę i ciesz się z postępów akcji. Niezależnie od tego jaki jest Twój cel, wszystkie zbiórki są tak samo ważne.  Zbiórki internetowe pozwalają dojść do szerszego grona czytelników, którzy być może zainteresują się Twoją misją i z chęcią wspomogą ją finansowo. 

Zbiórki charytatywne

Zbiórki charytatywne mogę przybierać najróżniejsze formy. Wielka scena, pośrodku miasta ozdobiona kolorowymi grafikami, a w repertuarze znane osobistości świata muzyki. To jeden z wielu sposobów na zorganizowanie zbiórki charytatywnej. Inny, znacznie częściej występującym są lokalne kiermasze organizowane w szkolnych świetlicach. Zbierać można na różne cele. Czasami jest to chory przyjaciel, który szybko potrzebuje kosztownego leczenia a innym razem modernizacja schroniska dla zwierząt w Twoim mieście. I każdy cel jest dobry! Nie musisz jednak organizować skomplikowanych wydarzeń, zapraszać muzyków czy wspólnie z mamą piec lukrowanych pierniki. Zbiórki charytatywne doskonale odnalazły się w świecie internetowym. Teraz w przeciągu chwili możesz otrzymać pomoc lub sam podarować komuś szansę na zmianę. Zbiórki charytatywne są działalnością dobroczynną. Oznacza to że są całkowicie bezinteresowne, a chęć pomocy wynika jedynie z chęci  dobroczyńcy, który przekazuje pieniądze na konkretny cel.

Ktoś w Twojej rodzinie zmaga się z ciężką sytuacją życiową, chorobą czy wypadkiem, ale boi się poprosić o pomoc? Może to Ty masz do czynienia z problemem, który przerósł Twoje siły i nie wiesz jak sobie pomóc? Wystarczy tak niewiele by otrzymać wsparcie od innych osób. Właśnie na tym opierają się zbiórki charytatywne, na wzajemnym pomaganiu sobie. Przecież każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.